Час обирати здоров'я

16 травня - Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу

# ВІЛ/СНІД

Кожна третя неділя травня є Всесвітнім днем пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско (США). На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю хворобу. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася трагедія втрати рідних і друзів.

Мета цього дня — додатково привернути увагу світової спільноти до проблем людей, які померли від СНІДу, нагадати усім людям, що захворіти на СНІД можуть не лише ті, які знаходяться в зоні ризику (ін’єкційні наркомани, особи, що ведуть нерозбірливе статеве життя), але й звичайні люди різних національностей та соціального статусу. Особливістю цієї хвороби є те, що вона довгий час майже не проявляє себе.

За I квартал 2021 року у Львівській області вперше встановлено діагноз ВІЛ-інфекції 61 особі. IV клінічну стадію ВІЛ-інфекції, СНІД, встановлено у 43 осіб (або 75,4% випадків серед дорослих). За цей же період 7 осіб померли від захворювань, обумовлених СНІДом.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18