Час обирати здоров'я

8 липня - Всесвітній день боротьби з алергією

# Алергія

Щороку 8 липня відзначається Всесвітній день боротьби з алергією, який вперше був проведений у 2005 році.

Метою цього Дня є привернення уваги громадськості до невпинного розповсюдження алергізації нашого суспільства, а також до необхідності активної профілактики та вчасних лікувально-діагностичних заходів у хворих з алергічними хворобами.

Алергія —імунопатологічниий процес, що проявляється гіперчутливістю імунної системи при повторному контакті з алергеном на раніше сенсибілізований цим алергеном організм.

Фактори, що сприяють розвитку алергічних реакцій: наявність спадкової схильності до алергічних захворювань; сенсибілізація в ранньому дитячому віці (в тому числі внутрішньоутробно); тютюновий дим; фактори, що забруднюють довкілля; стреси; неконтрольоване вживання великої кількості медикаментів; харчові добавки; підвищена інсоляція.

Найчастіші клінічні форми алергії: Алергічний риніт, поліноз, алергічний кон’юнктивіт Бронхіальна астма Алергодерматози: атопічний дерматит; кропив’янка Ангіоневротичний набряк Квінке Анафілактичний шок Медикаментозна алергія

За минулий 2020 рік у Львівській області зафіксовано близько 13650 хворих на кропив’янку, алергічний риніт та інші види атопії. За перше півріччя 2021 року смертей з приводу бронхіальної астми та медикаментозної алергії не було зафіксовано.

Показники якості життя пацієнтів з алергопатологією мають тенденцію до покращення, порівняно з попередніми роками, на що має безпосередній вплив рання діагностика та відповідне надання медичної допомоги таким хворим.

Запорукою успішної профілактики будь-якої форми алергії є зменшення контактів з алергенами. Застосування протиалергічних препаратів лише тимчасово усуває симптоми захворювання.

Актуальним питанням залишається вчасна діагностика та індивідуальний підхід до ведення кожного пацієнта з алергопатологією.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18