Час обирати здоров'я

Результати субпроєкту з онкопревенції представили на конференції у Вінниці

# Пам'ятні дати

Представники Львівської області взяли участь у дводенній конференції за підсумками реалізації спільного зі Світовим банком проєкту Міністерства охорони здоров'я України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», що триває у Вінниці 13–14 червня.
 
Учасниками заходу є представники МОЗ, Світового банку, Мінфіну, НСЗУ, ЦГЗ, ВООЗ, ПРООН, ЮНІСЕФ, ДОЗ, ГВП, представники партнерів у рамках проєктів.
 
Теми, яким присвячена конференція:
Реформа охорони здоров’я на регіональному рівні: підсумки співпраці Світового банку і Міністерства охорони здоров’я України;
Огляд результатів впровадження обласних субпроектів Проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».
 
З привітальним словом від імені Міністерства охорони здоров’я виступив заступник міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, керівник програм із людського розвитку Світового банку Фон Зао, а також, представники Вінницької ОВА та Вінницької міської ради як господарі заходу.
 
Так, Ігор Кузін представив досягнення та перспективи трансформації охорони здоров’я України у співпраці зі Світовим банком.
 
Олена Дорошенко, старший спеціаліст із охорони здоров’я Світового банку, високо оцінила досягнення кожного з восьми регіональних субпроектів, а також центрального компоненту, зокрема, впровадження eHealth, запуск фінансування охорони здоров’я через НСЗУ. Вона особливо відзначила результати каскадного підходу при аналізі викликів у впровадженні онкоскринінгу.
 
Ірина Микичак, радниця прем’єр-міністра України, розповіла про історію проєкту на різних етапах, зокрема, про його активності та досягнення в той період, коли вона була координатором субпроєкту "Онкопревенція та впровадженням ефективних протипухлинних технологій у Львівській області" в Департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА. Згодом, як національний координатор проєкту, вона працювала над розробкою та впровадженням 7 проектних угод, що стосувалися діяльності проєкту в умовах пандемії Covid-19 та воєнного стану.
Ірина Микичак також наголосила на вагомій ролі Школи Успішного Медичного Менеджера (ШУММ) у підсиленні управлінської спроможності, підготовці керівників медичних закладів не лише в плані активного впровадження програм онкоскринінгу, але й eHealth та медичної реформи загалом.
 
З результатами впровадження регіонального субпроєкту "Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області", Львівщину на конференції представили Володимир Чорній, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА, та Орест Тріль, лікар-онколог Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру.
Результати субпроекту "Онкопревенція" видалися особливими, адже єдині стосувалися успіхів у ранньому виявленні раку. Тоді як більшість регіональних субпроектів зосередилися на подоланні ризиків серцево-судинних захворювань, Львівщина досягла поставлених цілей у ранній діагностиці онкологічних захворювань у жінок.
 
Спільно обговорювалися результати впровадження регіональних субпроєктів у Вінницькій, Закарпатській, Львівській, Полтавській, Дніпропетровській, Волинській, Рівненській, Запорізькій областях.
Від імені Полтавської області, на базі якої вперше адаптовувалися обрахунки вартості послуг, що увійшли в пакети НСЗУ, виступив Віктор Лисак, керівник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА.
 
З доповіддю щодо досягнень цілей Проєкту, підвищення доступності та якості медичних послуг, зокрема, щодо неінфекційних захворювань, відповідно до реформ сектора охорони здоров'я, виступили консультант з питань розвитку медичної допомоги хворим з інсультом Групи впровадження проєктів Дмитро Лебединець та директор ДЗ "Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України" Віталій Крилюк.
 
Старший спеціаліст із охорони здоров’я, керівник Проєкту Ельвіра Анадолу позитивно відзначила зусилля у подолані викликів і труднощів в останні роки впровадження Проєкту (2022-2024).

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18