До ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗДОРОВ'Я
# Пам'ятні дати
Брифінг «Як дізнатись, чи ти здоровий, і що робити, щоб не хворіти?»
Оскільки захід був присвячений Всесвітньому дню здоров’я, що відзначався 7 квітня, спікери розповіли про основи здоров’я людини, що варто робити, аби зберегти здоров’я, та як запобігти хворобам. Ніхто від них не застрахований, але є існують методи профілактики, які допомагають людині залишатись здоровою.
«Здоров’я кожної людини – це дуже потрібна річ, як і здоров’я цілої громади, це все має бути в комплексі. Ми маємо усвідомлювати, що йти до лікаря треба не тоді, коли заболить, а проходити щорічні огляди. Хвороби краще попередити, аніж лікувати запущені стадії. Для того необхідно підтримувати тісний контакт з сімейним лікарем, який вирішить та направить вас в певне русло профілактики. Так, до прикладу, жінки старші 50 років мають проходити обстеження грудної залози, а чоловіки тест на ПСА. Варто контролювати рівень глюкози в крові, холестерин, тощо. Все має вирішити ваш сімейний лікар і рекомендувати певні обстеження.
Хочу зазначити, що за ініціативи Львівської ОВА відбувся конкурс між громадами, переможці якого в себе на місцях будуть проводити профілактичні огляди, спостерігати динаміку. Таким чином, зможуть виявити більшу кількість захворювань, а мешканці громад – вчасно розпочати лікування», - повідомив Володимир Чорній, заступник директора Департамент охорони здоров'я Львівської ОДА.
За словами Наталії Іванченко, генеральної директорки Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, здоров’я розпочинається з того, де і як ми живемо, чим дихаємо і яку їжу вживаємо.
«Наш центр займається дослідженням атмосферного повітря, моніторує склад води, адже люди повинні дихати чистим повітрям та вживати воду гарантованої якості. Не менш важливо притримуватись засад здорового харчування, оскільки те, що ми їмо, має великий вплив на наше здоров’я. Їжа завжди має бути збалансованою, містити жири, білки і вуглеводи у необхідній кількості. Також варто пам’ятати про надлишкову вагу і до чого вона призводить. Не забувайте про фізичну активність, завжди дотримуйтесь міри, не перевантажувати свій організм. Все це хороша профілактика серцево-судинних захворювань, інсультів, захворювань обміну речовин.
Якщо ми хочемо жити ефективно та якісно, необхідно позбутися певних шкідливих звичок: куріння та вживання алкоголю. І таку культуру необхідно формувати з дитинства.
Аби не виникали певні хвороби важлива гігієна ротової порожнини, рук та тіла. Ми наближаємось до літнього періоду, коли будуть необхідні спеціальні умови для зберігання продуктів. Потрібно уникати приготування багатокомпонентних страв та дотримуватись правила двох годин».
Також Наталія Іванченко наголосила, що у світі існують хвороби, які важко піддаються лікуванню, а наслідки можуть бути плачевними для людини, тому найкращий спосіб боротьби з ними це своєчасна вакцинація. Наша держава гарантує захист від 10 інфекційних хвороб та тепер від ковіду.
«Не слід забувати про неконтрольоване вживання антибіотиків, що призводить до резистентності і тоді ліки стають неефективними у разі нагальної потреби. Тому не займайтесь самолікуванням, вживайте препарати лише за призначенням свого лікаря. І використовуйте всі засоби захисту, які можливі, щоб профілактувати хвороби та будьте здорові», - завершила генеральна директорка.