Час обирати здоров'я

28 липня – Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами

# Вірусний гепатит

Цей день відзначається щороку 28 липня, об’єднуючи світ в межах однієї теми — підвищення обізнаності про вірусні гепатити. ВООЗ цьогоріч робить акцент на профілактику гепатиту В серед матерів та новонароджених.

Вірусний гепатит — запалення печінки, яке спричиняє цілий ряд проблем зі здоров’ям. Наслідком гепатиту може стати навіть рак печінки. Існує п’ять основних штамів вірусу гепатиту — A, B, C, D та E. Разом гепатит B і C є найпоширенішою причиною смерті. Щорічно втрачається 1,4 мільйона життів.

Загальними симптомами гепатиту є жовтяниця (пожовтіння шкіри та склери очей), темна сеча, надмірна втома, нудота, блювота, біль у ділянці живота. Однак, при гепатиті В і, особливо, С можливий тривалий безсимптомний перебіг захворювання.

В середньому, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C. Ця статистика перевищує показники за кількістю ВІЛ-інфікованих або хворих на рак, проте рівень обізнаності людей про гепатит вкрай низький.

«Цієї хвороби не варто боятись, а лише знати шляхи передачі та вживати запобіжних заходів. Зокрема, це захищений статевий контакт, індивідуальні леза для гоління, набори для манікюру тощо. Пройдіть тест та в разі встановлення діагнозу зверніться до лікаря», — радить експерт департаменту охорони здоров’я з епідеміології Наталія Тімко.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18