Час обирати здоров'я

10 жовтня – Всесвітній день охорони психічного здоров'я

# Психічне здоров'я

Під час цієї пандемії мільйони з нас зіткнулися з проблемами психічного здоров’я. Багато людей з психічними захворюваннями не отримують лікування, на яке вони мають право і заслуговують, і разом зі своїми сім’ями та опікунами продовжують відчувати стигму та дискримінацію. Стигма та дискримінація, з якими стикаються люди, які страждають психічним захворюванням, впливають не тільки на фізичне та психічне здоров’я людей, стигма також впливає на їхні освітні можливості, поточні та майбутні заробітки та перспективи роботи, а також впливає на їх сім’ї та близьких. Люди, які страждають фізичними захворюваннями, також часто відчувають психологічний дистрес і труднощі з психічним здоров’ям.

Тему Всесвітнього дня психічного здоров’я 2021 року: «Психічне здоров’я в нерівному світі». Така тема була обрана оскільки світ стає все більш поляризованим, дуже багаті стають все більш багатими, а кількість людей, які живуть у злиднях, все ще надто велика. 2020 висвітлив нерівність, обумовлену расовою та етнічною приналежністю, сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю, а також відсутністю поваги до прав людини у багатьох країнах, у тому числі до людей, які живуть із психічними розладами. Така нерівність впливає на психічне здоров’я людей.

Пандемія COVID −19 ще більше підкреслила вплив нерівності на результати здоров’я, і жодна нація, хоч і багата, не була до цього повністю підготовлена. Пандемія багаторазово вплинула і продовжує впливати на людей різного віку: через інфекції та хвороби, що іноді призводить до втрати близьких; через економічний вплив, з втратою робочих місць; і з фізичним дистанціюванням, яке може призвести до соціальної ізоляції.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18