Час обирати здоров'я

12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією

# Реформа системи шкільного харчування

Пневмонія — це інфекційне респіраторне захворювання, яке вражає легені, коли альвеоли заповнені гноєм і рідиною, що викликає утруднення дихання через обмежене надходження кисню. Це найбільший інфекційний вбивця дорослих та дітей. Захворювання викликається вірусами, бактеріями та грибками, які можуть поширюватися повітряно-крапельним шляхом від кашлю або чхання.

Найпоширенішими причинами пневмонії серед дітей є стрептокок пневмонії, гемофільна паличка, респіраторно-синцитіальний вірус (RSV) та пневмоциста.

Імунізація проти пневмококу, кору, коклюшу та гемофільної палички типу В може запобігти виникненню випадків пневмонії. Вакцини в поєднанні з повноцінним харчуванням, включаючи виключне грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя, допоможуть забезпечити правильне функціонування імунної системи та зменшити ризик виникнення пневмоній у дітей.

«Інвестиції у профілактику інфекцій, такі як маски, соціальне дистанціювання, миття рук тощо, покращену діагностику та лікування можуть врятувати життя під час пандемії — і не тільки. Пандемія COVID-19 звернула увагу на роль медичного кисню як рятувальної терапії для пацієнтів, яким важко дихати. Цей день закликає поширювати масштабні зусилля по боротьбі з пандемією аби сприяти скороченню респіраторних інфекцій та смертей серед населення у довгостроковій перспективі», — повідомила експерт департаменту охорони здоров’я з пульмонології Надія Рудницька.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18