Час обирати здоров'я

24 березня — Всесвітній день боротьби проти туберкульозу

# Коронавірус

Міжнародна кампанія з відзначення Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу — 2020 проходить під гаслом: Час Діяти! Настав час подолати туберкульоз! #It’sTimeToEndTB

Зусилля спрямовані насамперед на:

  • розширення доступу до профілактики та лікування;
  • посилення звітності;
  • забезпечення достатнього та стабільного фінансування, в тому числі для наукових досліджень;
  • сприяння припиненню стигматизації та дискримінації;
  • розширення протитуберкульозної діяльності на засадах справедливості, дотримання прав людини та врахування потреб людей.

ВООЗ спільно з Глобальним фондом і Партнерством «Зупинити туберкульоз» прийняла ініціативу «Find. Treat. All. #EndTB» («Виявити, лікувати всіх, #ліквідуватиТБ»), покликану прискорити заходи щодо боротьби з туберкульозом в рамках загального курсу ВООЗ на досягнення максимального охоплення послугами охорони здоров’я.

НАСТАВ ЧАС

Бути солідарними та наполегливими у боротьбі з цими двома захворюваннями, що передаються повітряно-крапельним шляхом: туберкульоз та COVID-19.

Спільнота людей, яких торкнулася проблема ТБ, розуміє стан в ізоляції, побоювання, дискримінацію та стигму у ставленні до тих, хто інфікувався #COVID19. Ми повинні повчитися у них стійкості.

Визнати, що люди з туберкульозом вразливі до COVID-19, та забезпечити безперервний доступ до профілактики, діагностики і лікування туберкульозу.

Ділитися досвідом боротьби з туберкульозом. Наш першочерговий обов’язок у боротьбі з COVID-19 — захистити вразливих людей. Так само закликаємо підтримувати, захищати та надихати медичних працівників та усіх героїв, які борються з туберкульозом та COVID-19 на передовій.

За даними Центру легеневого здоров’я, у Львівській області за минулий рік захворюваність на всі форми туберкульозу разом з рецидивами склала 64,7 на 10 тисяч населення (1621 випадок), в тому числі 351 випадок хіміорезистентного туберкульозу.

За І квартал 2020 року вперше діагностовано 303 нових випадки захворювання, 55 випадків рецидивів та 78 — хіміорезистентного туберкульозу.

Настав час перевіритися на туберкульоз! Настав час подбати про своє здоров’я!

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18