Час обирати здоров'я

Як захиститися від удару блискавки

Світова статистика констатує: щороку на планеті приблизно 6 000 людей гинуть від ударів блискавки, а 240 000 зазнають травм. В Україні внаслідок зустрічі із грозою щороку гине приблизно 20 людей.

Нагадуємо правила поведінки під час грози. Дотримуйтесь їх — і будете у безпеці, де б не застала вас стихія.

Правила поведінки під час грози:

Якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу: протяг притягує кульову блискавку.

Найкраще ховатись в автомобілі або в будинку із громовідводом.

Автомобіль у жодному разі не можна паркувати під деревами або високими конструкціями, потрібно зачинити вікна авто, бажано опустити/зняти антену, зупинитися і перечекати негоду.

Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок.

Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач. Якщо гроза застала вас у лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева.

Не бігайте! Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше — верба, клен та кущі.

Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі. Якщо у вас із собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди.

Усі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок: у жодному разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі.

Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні і бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега. Не телефонуйте з мобільного телефону, навіть якщо страшно і хочеться підтримки близьких. Пам’ятайте, що єдиний правильний вчинок — негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки.

І головне: не панікуйте, адже саме від організованості залежить порятунок у скрутній ситуації.

Go back

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18