Час обирати здоров'я

Обережно, кліщі!

Достатнє вживання води щодня допомагає подолати хронічну втому, стрес, покращує роботу мозку та всього організму. Найкраще втамовує спрагу вода, тому фахівці передусім рекомендують пити звичайну воду і напої, які не містять багато калорій. Старайтесь обмежити споживання солодких напоїв. Крім води та напоїв, джерелом рідини можуть бути харчові продукти: супи, овочі, фрукти тощо.

«Денної норми рідини для всіх не існує. Для здорової дорослої людини нормою вважається вживання рідини 4% від маси тіла людини. Для людини масою 70-75 кг — це 3 літри рідини. Враховується вжита рідина — вода, чай, кава, перші страви, а також рідина, що знаходиться у фруктах і овочах. Якщо виключити рідину із спожитих страв, це 2 літри води на день. Це достатньо середні показники», — повідомила Олена Ходосевич, експерт департаменту охорони здоров’я з гастроентерології.

Як додає фахівець, потреба організму в рідині залежить від температури навколишнього середовища, фізичної активності, харчових уподобань (гострі, жирні страви), питної звички. Організм сигналізує про потребу в рідині відчуттям спраги. Всі вище вказані рекомендації стосуються здорових дорослих людей. Хворі особи із декомпенсованими захворюваннями серця, нирок потребують спеціальних обмежувальних рекомендацій в питному режимі, які індивідуально кожному призначає сімейний лікар.

Go back

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18