Час обирати здоров'я

Лімфоми: як розпізнати захворювання?

За даними Центру медичної статистики МОЗ України, щороку в Україні фіксують понад 3,5 тисячі нових випадків лімфоми.

Лімфоми — це група злоякісних пухлин крові, для якої характерним є ураження клітин лімфатичної системи.

Є два головні типи пухлин імунної системи: лімфома Ходжкіна та неходжкінські лімфоми.

Лімфоми — серйозне захворювання, яке прогресує з часом.

Імунна система хворих на лімфому стає більш вразливою, тому такі люди мають підвищену схильність до різних інфекцій.

Підвищити ризик розвитку лімфом можуть вплив радіації, несприятливі умови навколишнього середовища, куріння та вживання алкоголю, ожиріння. Для профілактики лімфоми постарайтесь мінімізувати вплив цих факторів на ваш організм.

При деяких варіантах причина захворювання невідома, а при інших уже встановлена. Ризик розвитку неходжкінських лімфом вищий у хворих, які страждають на ВІЛ. Доведена роль віруса Епштейна-Барр в розвитку лімфоми Беркіта. Відомо, що бактерія Helicobacter-pylori є причиною розвитку лімфоми, яка уражає шлунково-кишковий тракт (MALT-лімфома). Також доведена роль Chlamydia psittaci у розвитку МALT-лімфоми з ураженням ока і роль вірусу гепатиту С у розвитку лімфоми селезінки. У випадках, коли відома причина захворювання, при ранніх стадіях захворювання іноді досить пролікувати пацієнта протививірусними або антибактеріальними препаратами без застосування хіміотерапії.

Як розпізнати захворювання?

Розпізнати лімфому самостійно на ранніх стадіях досить важко, оскільки це захворювання найчастіше не проявляється специфічними симптомами. Водночас ефективність лікування залежить саме від часу виникнення лімфоми: що раніше діагностували, то ефективнішим буде лікування. Тому дуже важливо регулярно (1 раз на рік) проходити профілактичний огляд у свого терапевта чи сімейного лікаря.

Симптомами лімфоми можуть бути:

— безболісне збільшення лімфатичних вузлів на шиї, в пахвових впадинах, паху;

— втрата ваги; — підвищення температури тіла вище 38С без видимих на те причин;

— надмірна нічна пітливість;

— свербіж шкіри.

Якщо спостерігаєте в себе якісь із цих симптомів, одразу звертайтесь до лікаря. Сучасна практика доводить, що лімфома виліковна в 80% випадків. Шанси хворих на одужання повністю залежать від точної та своєчасної діагностики.

Go back

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18