Час обирати здоров'я

Що таке перспектицид?

Перспектицид — це явище, при якому партнер-агресор змінює спосіб мислення жертви. У постраждалої особи більше немає власної думки, ідей, позиції. Вона бачить світ таким, яким вигідно аб'юзеру, тому що усвідомлювати правду стало небезпечно.

Read more …

Подвійні повідомлення

Однією з форм психологічної маніпуляції є подвійні повідомлення, тобто фрази або вказівки, що протирічать одна одній.

Read more …

Знецінення як спосіб самоствердження

Знецінення — це своєрідний захисний механізм. У людини, яка живе з почуттям невпевненості, провини, сорому, страху, самоповага підтримується не шляхом розвитку і самовдосконалення, а шляхом знецінення інших.

Однак такий метод утримання власної самооцінки не забезпечує внутрішньої гармонії. Людина не приймає успіхи чи досягнення інших, тому що не приймає й знецінює себе.

Read more …

Що таке психологічне домінування?

Домінування — це термін, який в широкому сенсі означає взаємодію, де один об’єкт панує над іншим. Домінування як частина особистості — схильність переважати, пригнічувати іншу людину при міжособистісній взаємодії.

Read more …

Що таке пасивна агресія?

Пасивно-агресивну поведінку легко помітити за іншою людиною, але набагато важче зрозуміти, коли сам поводишся схожим чином. Сарказм, приниження, невдоволення, роздратування, ігнорування, плітки, образи, висміювання, інтриги, маніпуляції і саботаж. Такі форми психологічного насильства — це наслідок невираженої агресії та накопичених образ. Їх складно відстежити, на них важко вказати і практично неможливо довести.

Read more …

Види психологічних маніпуляцій. Пасивне насильство: що таке неглект та що робити, якщо ви стали його жертвою?

Насильство не завжди гучне та бурхливе. Існує інший його різновид, що відрізняється своєю «непомітністю», проявляється тихою бездіяльністю, і розпізнати його часом нелегко не лише стороннім особам, але й самій жертві. Цей вид психологічної маніпуляції називається неглект.

Read more …

Види психологічних маніпуляцій: вісхолдинг

Вісхолдинг — це відведення маніпулятором розмови в сторону від теми, що вас хвилює, а також дії, що блокують жертві можливість проявляти свої емоції та почуття.

Read more …

Види психологічних маніпуляцій. Що таке газлайтинг і як йому протистояти?

Газлайтинг (gaslighting) — форма психологічної маніпуляції, метою якої є змусити жертву сумніватися в адекватності свого сприйняття навколишньої дійсності, ставлячи під сумнів власну пам’ять та розсудливість.

Read more …

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18