Час обирати здоров'я

Безпечний похід: що покласти в аптечку?

Усім, хто планує вирушити в похід горами, необхідно подбати про свою безпеку та здоров’я. Тому дуже ретельно потрібно підійти до вибору та вмісту своєї аптечки. Вона завжди повинна бути у похідному рюкзаку.

Read more …

Отруєння грибами: як запобігти

Від початку цього року в Україні зареєстрували 13 випадків отруєння дикорослими грибами. Серед тих, хто захворів, — четверо дітей. У трьох випадках причиною отруєнь було вживання маринованих грибів. У восьми — відварних та смажених. У двох випадках діти їли гриби сирими.

Read more …

Безпека на воді

Від початку 2020 року на Львівщині на воді загинули 25 людей, з них одна дитина. Загалом в Україні від початку року на водоймах загинуло 274 людини, зокрема 25 дітей. Таку невтішну статистику подають рятувальники.

Причиною трагедій здебільшого є нехтування правилами поведінки на воді. Часто люди обирають для купання небезпечні місця, які не обладнані рятувальними постами.

Read more …

Тепловий і сонячний удар: як уберегтися?

Літо — прекрасна пора. Але саме влітку є великий ризик перегрітися і отримати тепловий удар, бо сонце в цей час дуже активне і небезпечне. Тому сьогодні — про ознаки та симптоми теплових травм, як уберегтися від них та що робити, якщо ви чи ваші близькі дістали тепловий чи сонячний удар.

Read more …

Як захиститися від удару блискавки

Світова статистика констатує: щороку на планеті приблизно 6 000 людей гинуть від ударів блискавки, а 240 000 зазнають травм. В Україні внаслідок зустрічі із грозою щороку гине приблизно 20 людей.

Read more …

Укус змії: перша допомога та правила безпеки

Укуси змій становлять серйозну загрозу здоров’ю і подекуди життю людини. За даними ВООЗ, у світі щорічно отруйні змії кусають близько 5,4 мільйона людей. З них помирає від 81 тисячі до 138 тисяч людей, втричі більше залишаються травмованими — через потребу в ампутації кінцівки чи інших небезпечних наслідків укусів.

Read more …

Обережно — борщівник!

Літо — пора виїздів на природу, прогулянок лісом та парком. Та, на жаль, досить часто вилазки на природу закінчуються бідою. Розповідаємо про борщівник Сосновського — рослину, «знайомство» з якою може закінчитися опіками 1 — 3 ступенів.

Read more …

Дитячий травматизм: опіки

Опіки є другою найбільш поширеною причиною травмування дітей у всьому світі.

Щороку в Україні зазнають опіків 12 тисяч малюків (зокрема на Львівщині — майже 700 дітей). З них 25 — 40 дітей гинуть через опіки, несумісні із життям.

Більшість малюків травмується у віці до 5 років гарячою рідиною. Здебільшого через недогляд батьків...

Read more …

Дитина проковтнула сторонній предмет: як діяти?

Малюки дуже допитливі за своєю природою, і коли починають самостійно пересуватися, то ризик, що вони захочуть «спробувати на смак» якийсь предмет, зростає в кілька разів — так малеча пізнає світ. Батьки ж, зі свого боку, повинні подбати про те, щоб це пізнання було для них безпечним.

Read more …

Чадний газ — невидимий убивця!

Чадний газ не має ні кольору, ні запаху, але є дуже токсичним. У побуті чадний газ є продуктом неповного згорання палива — вугілля, газу, бензину. Найбільша небезпека отруїтися чадним газом існує у помешканнях, що опалюються автономно природним газом, дровами чи вугіллям. Чадний газ легко з’єднується з гемоглобіном крові, внаслідок чого настає кисневе голодування клітин і тканин організму людини.

Read more …

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18